درس دین و زندگی هم 25 سوال داره؛ اما ضریب 3 و زمان اون کمتر از بقیه دروس عمومیه! دراین درس مهم ترین نکته اینه که 17سوال مرتبط با آیه به صورت مستقیم، پیام آیه و یا ارتباطی بین آیه و متن داره که اهمیت بالای آیات در این درس رو می رسونه. از طرفی می دونیم شاید غیر از دو سوال اکثریت آیات احتمال این رو دارن که به صورت ناقص بیان که یا ابتدای آیه و یا انتهای آیه حذف شده و شما باید آیه رو حفظ  باشین، اما این حفظ کردن مثل حفظ ابیات در ادبیات نیست. شما باید اون جزیی که مفهوم کلی آیه است رو بدونین در نتیجه باید تکرارتون روی آیات رو بالا ببرین. برای تسلط روی آیات پیشنهاد می کنیم به توصیه های زیر دقت کنید:

دین و زندگی هم مثل زیست شناسی یکی از درس های متن محور کنکوره و دقیقا به همین دلیل باید تمرکز اصلی خودتون رو روی متن کتاب درسی و تست های کنکورهای سال های قبل بذارین! درحدی که حتی تست های کنکور رو حفظ بشین!

برنامه پیشنهادی ما اینه که هر هفته سعی کنید بین ۸ الی ۱۲ درس از دینی رو مطالعه کنید! این مرور باید کاملا حالت روزنامه وار داشته باشه که بتونه وظیفه اصلی خودش که همون بالا بردن میزان تکرار شما بر کلید واژه ها و آیات است رو ایفا کنه! در کنار مرور متن کتاب درسی فراموش نکنید که به ازای هر دور مرور متن کتاب شما نیاز دارین که یک دور هم سوالات کنکورهای سراسری هر درس رو پاسخ بدین!

هر تستی غیر از تست سراسری رو کنار بذارین اعم از کتب کمک آموزشی و آزمون های آموزشی. اگر سوالات سراسری بخش عمومی رو بررسی کردین نیاز به تست ندارن اما اگر این کارو نکردین در همون دور اول که می خونین بلافاصله تست های مربوط به اون درس رو بزنین. این به طور کلی کاریه که برای دین و زندگی می تونین انجام بدین.

یادتون باشه هفته ی آخر حتما دینی رو مرور کنین چون اگر در بازه نزدیک به آزمون مرور نکنین دچار شک بین دو گزینه میشین و درصد تون به شدت افت میکنه. دینی رو یا نخونین یا اگر خوندین باید کاملا دقیق مطالعه کنین!

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *