درس عربی هم مثل بقیه دروس عمومی 25 سوال داره و بارزترین ویژگی این درس اینه که می تونین تو یه زمان کوتاه به صورت خیلی اصولی و تکنیک محور و حساب شده درصد خودتونو بالا بیارین و اصلا نگران نباشین چون می تونین اون رو به 70 یا 80% وحتی تا مرز 100 هم برسونین.

ترکیب سوالات به صورت ترجمه، درک مطلب و قواعده که 25این  سوال رو تشکیل می دنِ. حالا تو این بازه باقی مونده چی کار کنیم؟

1.بیشترین انرژی خودتون رو باید روی ترجمه بذارین به خاطر اینکه خیلی تکنیک محوره و اونو تقویت کنین. میدونین که ترجمه نکات خاص خودشو داره مثه زمان فعل ها ، ضمایر، انواع ترکیب و … که روی این موارد باید خیلی کار کنین. پیشنهاد ما اینه که میزان ثابت تست برای این کار در برنامه تون داشته باشین مثل روزی 15 تست به همراه مرور نکات ترجمه!

2.مورد بعد درک مطلبه که یک بخش مهارتیه و ما رو یاد ریدینگ زبان و قرابت در ادبیات میندازه که شاید نتونیم اون رو در مدت کوتاه ارتقا ببخشیم اما یادتون باشه برای اینکه بتونیم تست های این بخش رو خوب بزنیم باید مهارت چشم خوانی خوبی داشته باشیم! پس هر شب یک درک مطلب در برنامه داشته باشین !

3.و مرد آخر هم قواعده که تو این زمان کم به هیچ عنوان سراغ کتاب ها و جزوه های قواعد نرین بلکه فقط باید خلاصه ها رو بخونین، آزمون حل کنین، ببینین کدوم مباحث رو مشکل دارین و سپس در مباحثی که مشکل داشتین سراغ درس نامه های جامع تر برید. سوالات کنکور کاملا  مبتنی بر یک سری اصول و تکنیک های تکراریه پس ذهن خودتون رو به سمت تکنیک و درس نامه های خلاصه ببرید، خیلی سریع مرور کنید و تعداد کمی تست بزنید.

مهم ترین کاری که در عربی می تونید بکنید اینه که سوال استاندارد بزنید و مهم ترین منبع هم سوالات کنکور و بعد از اون آزمون های آزمایشی و در قدم آخر تالیفی ها هستن. این سوالا رو حل کنید، تحلیل کنید و ببینید با کدوم مباحث مشکل دارید؛ اون ها رو مفصل تر بخونید ولی دقت کنید که بازم وقت ندارید یک مبحث رو به طور کامل مطالعه کنید!!!

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *