سوال خیلی شایع اکثریت داوطلبان تجربی اینه که زیست رو چطوری باید بخونیم؟! این سوال از اون دسته سوال هاییه که از روز اول مطالعه تا شب قبل از کنکور ذهن خیلی ها رو درگیر میکنه!

همیشه توی ذهن ما اینه که برای ترکیبی خوندن زیست باید خودمون رو در یه دنیا از تست و نکته های ترکیبی غرق کنیم! یا مثلا داشتن یک جزوه یا کتابی که پر شده از فلش ها و استیکر های متعدد که همه چیز رو دارن به همدیگه وصل می کنن! اما جالبه وقتی از کسایی که کنکور دادن و اتفاقا درصد بالایی هم در زیست شناسی زدن میپرسیم، میبینیم که تاکید اصلیشون اینه که در روزهای جمع بندی تمام تمرکز رو باید گذاشت روی متن کتاب درسی! یه تناقض عجیب که دقیقا جواب سوال اصلیمون رو در دل خودش جا داده!

شاید تعجب کنید وقتی این حرف رو می شنوید اما باید بدونید که برای تسلط روی نکات ترکیبی درس زیست شناسی هیچ راهی ندارید مگر اصلاح و تغییر برنامه درسی! اما چرا؟!

ببینید ما بارها درلایوهای اینستاگراممون توضیح دادیم که تست زنی در درس زیست شناسی به هیچ وجه تکثیر پذیر نیست! یعنی هر نکته یک تست! و از طرفی به علت ترکیب شدن نکات مختلف تعداد بسیار بسیار بسیار زیادی نکته جدید میشه ساخت که شما نمیتونید همه اون ها رو حفظ کنید! پس راه حل چیه؟!

بهارین راه برای غلبه بر سوالات ترکیبی کنکور اینه که شما هر کدوم از نکات رو در شکل اولیه و ساده به خوبی یاد بگیرید که وقتی با هم ترکیب میشن سر جلسه مغز مبارکتون هنگ نکنه!!! و برای تسلط هر چی بیشتر روی نکات این درس مهمترین وظیفه شما تکرار هست و تکرار و تکرار!!!

حالا پیشنهاد ما چیه؟! بیاید در این دوران جمع بندی یک روز کامل و یا دو تا نصف روز رو به مطالعه زیست شناسی اختصاص بدین و  سعی کنید در هر هفته یک کتاب رو مرور کنید! مروری به صورت روزنامه وار و حفظ مطالب! نه اینکه بشینید و کل وقت رو بذارین برای تحلیل! با این کار تمام نکات زیست هر پایه رو در یک روز مطالعه می کنید و به راحتی ذهنتون آماده میشه که این نکات رو در کنار هم قرار بده و ترکیب کنه!

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *